Malé montované haly sú také stavby, ktoré sa vyznačujú svojou všestrannosťou, flexibilitou, no a hlavne cenovou dostupnosťou. Ďalšou ich výhodou je, že nachádzajú široké uplatnenie v rôznych oblastiach. Dajú sa veľmi rýchlo a jednoducho postaviť, čo z nich robí ideálne riešenie pre mnohé situácie, kde ľudia potrebujú nejaký krytý priestor, či už ako sklad, firmu alebo niečo iné. 

Tieto malé montované haly sú vyrobené z ľahkých, ale za to pevných materiálov, vďaka ktorým je pre ne príznačná dlhá životnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Montáž je spravidla taktiež dosť jednoduchá a môže byť dokončená už v priebehu niekoľkých dní, čo je veľkou výhodou oproti tradičným stavbám. Práve z toho dôvodu sa po týchto malých montovaných halách pozerá čoraz väčšie množstvo ľudí. 

Taktiež veľmi dobrou náhradou za malé montované haly môžu byť aj plachtové haly, ktorých dizajn je buď oblúkový alebo stanový. Tieto plachtové haly sa vyznačujú ešte rýchlejšou výstavbou a hlavne aj prenosnosťou, kde je možné ich pomerne v rýchlom čase demontovať a preniesť na iné, miesto, kde ich stačí opäť len zmontovať. 

Všestranné využitie malých montovaných hál

Malé montované haly sa dajú využiť na rôzne účely, a fantázii sa medze samozrejme nekladú. Najčastejšie však ľudia takéto montované alebo plachtové haly využívajú na:

  • Garáže: Malé montované haly sú ideálnym riešením pre garážovanie áut, motocyklov, bicyklov a inej techniky. Vďaka variabilným rozmerom si môžete vybrať halu presne podľa vašich potrieb a s dostatkom priestoru aj na náradie. Skvelou voľbou môže byť tiež plachtová garáž, ktorá dokonale ochráni vaše auto pred nepriaznivým počasím.
  • Dielne: Montované haly, a hlavne tie malé, sa skvele hodia aj ako dielne pre kutilov, remeselníkov a menšie výrobné prevádzky. Vďaka pevnej konštrukcii a odolnému oplášteniu zvládajú aj náročné prevádzkové podmienky.
  • Malé sklady: Tieto malé haly sa dajú využiť aj ako sklady pre rôzne materiály, tovar a produkty. Vďaka variabilným rozmerom a možnostiam opláštenia si môžete vytvoriť ideálne skladovacie priestory presne podľa vašich potrieb. Napríklad plachtové haly si u nás môžete zakúpiť už so šírkou 6 metrov. Ak vám po čase jej dĺžka nebude vyhovovať, pretože budete potrebovať svoj sklad rozšíriť, naše haly sa dajú modulovo predlžovať po dvoch metroch.
  • Záhradné domčeky: Montované haly sa dajú využiť aj ako záhradné domčeky na náradie, záhradnú techniku, bicykle a iné veci, ktoré potrebujete niekde odložiť.
  • Zvieracie prístrešky: Malé haly sa dajú využiť aj ako prístrešky pre zvieratá, ako kone, ovce, kozy a iné. Vďaka pevnej konštrukcii a odolnému oplášteniu chránia zvieratá pred nepriaznivým počasím. Dokonca v nich môžete skladovať aj seno a iné poľnohospodárske potreby.

Výhody využitia malých montovaných hál

  • Rýchla a lacná výstavba – Azda jednou z najväčších výhod, ktoré takéto malé montované haly alebo plachtové haly ponúkajú je to, že sa dajú postaviť vo veľmi krátkom čase. Tieto malé stavby už vedia stáť aj do niekoľkých dní. No a samozrejme je potrebné spomenúť aj fakt, že pri výstavbe nie je nutná žiadna ťažká technika a stavebné práce, ktoré so sebou nesú výdavky navyše. Takže stavba a kúpa malých montovaných a plachtových hál sa rozhodne oplatí.
  • Flexibilné riešenie s možnosťou prispôsobenia – Montované a plachtové haly sú veľmi flexibilné a dajú sa prispôsobiť presne podľa vašich potrieb. Môžete si vybrať jej šírku z rôznych veľkostí. Ak sa vaše potreby časom zmenia a takáto hala už bude pre vás malá, je možné ju jednoducho upraviť, modulovo predĺžiť alebo presunúť na iné miesto. To znamená, že investícia do montovanej a plachtovej haly je dlhodobá a vie sa prispôsobiť vašim aktuálnym požiadavkám.
  • Cenovo prijateľné riešenie – Tieto haly sú cenovo dostupným produktom, ktorý je ideálne pre tých, ktorí hľadajú Plachtová hala ako zahradny domček postavený svojpomocne  praktické a finančne nenáročné riešenie. V porovnaní s tradičnými stavbami sú malé montované haly oveľa lacnejšie, a to aj vrátane nákladov na montáž. Len pre predstavu, malá plachtová alebo montovaná hala vás môže vyjsť už od 2000 eur, čo sa samozrejme s klasickou stavbou nedá ani len porovnať.
  • Dlhá životnosť a kvalita – Hoci sú montované haly ľahké, sú vyrobené z odolných materiálov, ktoré zabezpečujú dlhú životnosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam. Napríklad plachtové haly sú vyrobené z pevnej oceľovej konštrukcie, ktorá je odolná voči korózii a je pokrytá odolnou PVC plachtou, ktorá odolá aj silnému vetru. Všetky tieto materiály prispievajú k dlhej životnosti hál a sú nenáročné na údržbu.

Ďalšie články